У Німеччині створили саморозкладний пластик з промислових відходів
Мікроорганізми можуть розкласти пластик в спеціальних процесах ферментації за півроку чи за рік
Науковці з Інституту виробничих систем і технологій проєктування Товариства Фраунгофера (IPK, Німеччина) у співпраці з партнерами з Департаменту технології біопроцесів Берлінського технічного університету, а також дослідниками зі США, Малайзії та Колумбії розробили процес отримання пластику з промислових відходів, що не вимагає переробки.
Як повідомляють у Fraunhofer IPK, пластик нового типу, виготовлений із перероблених відходів, швидко розкладається менш ніж за рік. Речовина, яку незабаром використовуватимуть для екологічно чистого виробництва та розкладання, здебільшого, одноразових виробів, має назву полігідроксибутират. Цей інноваційний матеріал можна виробляти в промислових масштабах.
Для його створення вчені взяли жири, що залишаються після промислового виробництва. У жирах міститься високий рівень мінералів. У спеціальному пристрої бактерії перетворюють залишки на біополімер, однак такий пластик ще не готовий до використання, бо він має затвердіти.
Сировина має бути змішана з хімічними добавками на етапі поствиробництва. Отриманий біополімер за своїми властивостями нагадує поліпропілен, тобто, може зберігати тепло.
Тож науковці пропонують використовувати його для одноразових виробів, які неможливо використати повторно.
При цьому, пластик після використання не потрібно переробляти, оскільки в ньому залишаються мінерали. Мікроорганізми можуть розкласти ці залишки в спеціальних процесах ферментації за півроку або за рік.
Вчені стверджують, що новий процес дає змогу повністю обходитися без синтетичних компонентів на нафтовій основі.
За оцінками Міжнародного союзу охорони природи, щорічно у світі виробляється понад 300 мільйонів тонн пластику. З них щонайменше 8 мільйонів потрапляють у воду як відходи.
Зокрема, як заявляють у Національному центрі океанографії в Саусгемптоні (США), в Атлантичному океані міститься близько 200 млн тонн пластику - це в 10 разів більше, ніж вважалося раніше.
https://delo.ua/econonomyandpoliticsinukraine/v-germanii-sozdali-samorazlagajuschijsja-plastik-373744/
- Коронавірус і «ренеанс» одноразового пластикуОдна з ключових ідей «зеленого» способу життя — відмова від одноразового пластикового паковання та посуду. Але новий вірус змінює цю ситуацію кардинальним способомКоронавірус і «ренеанс» одноразового пластику